Отборът на Бетис постигна победа с 1:0 като гост на Селта в двубой от 27-ия кръг на испанската Примера дивисио.

Тимът на Селта Виго вече пети мач е без победа в шампионата, като взе само точка в тези двубои. Селта е едва 17-и във временното класиране в Испания с 25 точки.

Реал Бетис пък е шести в подреждането с 39 точки, на две от петия Алавес и държи едно от местата в зона Европа.

Домакините бяха близо да открият резултата в 28-ата минута, когато Максимилиано Гомес стреля вляво от вратата на гостите.

Кристиян Тейо пък пропиля шанс за Бетис в 57-ата минута след като бе неточен. 27-годишният Тейо пропусна нова възможност в заключителните минути преди Бетис все пак да поведе.

Победният гол за гостите бе дело на Хесе Родригес в 80-ата минута, като реферът се консултира със системата за видеоарбитраж – VAR преди да признае попадението.