Тимовете на Бетис и Хихон завършиха 1:1 в двубой от 25-ия кръг на испанското първенство. Феновете на домакините отдадоха почитта си на починалия на 50-годишна възраст Трифон Иванов, който игра успешно в състава на Бетис в периода от 1990 до 1993 година.

През първата част двата тима не успяха да си отбележат попадения и оставиха всичко за второто полувреме. Гостите от Хихон стигнаха първи до попадението. Кастро се измъкна от бранителите на Бетис и успя да преодолее съпротивата на вратаря в 65-ата минута.

Домакините се добраха до изравняването с попадение на Пецела само две минути по-късно. Той беше на точното място и от точката за изпълнение на дузпа реализира центриране от свободен удар.

В крайна сметка двубоят завърши без победител. Хихон е на 17-ото място в опасна близост от опасната зона, а активът на тима е 24 точки. Бетис е 13-ти с 27.