Барселона надви с 1:0 Реал Сосиедад в мач от 27-я кръг на Примера дивисион. Победният гол за домакините бе дело на Лионел Меси от дузпа в 81-та минута.

Въпреки множеството ситуации, които каталунците създадоха пред вратата на баските, едва минути преди края на срещата те стигнаха до решителното попадение.

В 80-ата минута реферът бе сигнализиран от своите видеопомощници за съмнения за наказателен удар. Арбитърът разгледа положението и намери достатъчно основание, за да посочи бялата точка. Ситуацията бе следната: центриране отляво, Лангле не съуспя да играе с топката, а Льо Норман го стори с ръка, а топката се удари близо до рамото, но все пак в ръката. Повторенията оставиха съмнения за засада на Артуро Видал, но тя бе пасивна.

Шампионите отправиха цели 6 удара в очертанията срещу само 1 за финалистите за Купата на краля.

С тези 3 точки, Барселона отново излиза начело във временното класиране, с 2 аванс пред Реал Мадрид, който утре вечер от 22:00 часа българско време гостува на Бетис в Севиля.

Баските от своя страна остават на 6 място с 43 пункта, но и с мач по-малко.