Барселона продължава победния си марш в Примера. Момчетата на Луис Енрике спечелиха гостуването си на Ейбар с 4:0 и с актив от 72 точки са на 1-ото място в класирането.

Головата фиеста на каталунците започна в 8-ата минута с попадение на Ел Хадади. Младокът се разписа с удар от един метър, след като Луис Суарес получи пас от Меси и прати топката в накзателното поле на съперниковия отбор.

Малко по-късно Луис Суарес прати топката встрани от вратата. В 30-ата минута на двубоя Алба опита пас към центъра на наказателното поле, топката се удари в ръката на Пантич, но съдията не отсъди дузпа. Две минути по-късно Ел Хадади вместо да стреля опита пас към Суарес и атаката не сполучи.

В 42-ата минута на двубоя Лео Меси заби поредния си гол в първенството и удвои преднината на Барса.

През втората част Меси реализира втория си гол в двубоя с попадение от дузпа, след като Иван Рамис игра с ръка в наказателното си поле.

Пет минути преди края на двубоя и Луис Суарес се разписа и фиксира крайния резултат, след като се справи с двата съперникови футболисти и се разписа.

След това поражение Ейбар се намира на 8-ото място с актив от 36 точки.