Виляреал победи с 2:1 като гост Жирона в мач от 8-ия кръг на испанската Примера дивисион.

„Жълтата подводница“ показа, че щом има нападател като Седрик Бакамбу, всичко е възможно. Тъмнокожият стреле набързо донесе два гола преднина за своя отбор. Той се разписа в 9-ата и 20-ата минута. В 40-ата минута Кристиан Стуани върна един гол за Жирона, но като цяло първата част бе по-добра за Виляреал.

След почивката обаче нещата се промениха и вече каталунският тим бе по-активният на терена. В крайна сметка обаче Жирона не успя да стигне дори до точката в мача, загуби го с 1:2 и още веднъж показа, че игрово печели симпатии, но не успява да да взима точки. Засега новакът е на 17-о място с 6 точки, докато Виляреал е осми с 13.