Атлетико Мадрид започна по неуспешен начин 2013 година, след като завърши 1:1 като гост на Майорка в мач от 18-тия кръг на Примера дивисион. „Дюшекчиите“ могат да съжаляват за загубените точки, тъй като до 87-а минута водеха и уверено бранеха своята преднина.

През първото полувреме на „Иберостар“ двата отбора играха равностойно като положения пред двете врати почти нямаше.

Гол най-сетне падна в 72-а минута, когато Раул Гарсия бе точен и изведе Атлетико напред в резултата.

Изглеждаше, че гостите ще успеят да задържат ценната победа, когато в 87-а минута Майорка успя да стигне до изравнителен гол. След разбъркване в наказателното поле на Атлетико, Филипе Луис изчисти лошо и топката отиде на крака на Кевин Гарсия, който изстреля мощен удар, топката рикошира в крак на противников футболист и стана невъзможна за Тибо Куртоа, който само можеше да види как влиза във вратата му за крайното 1:1.

След изпуснатите 2 точки, Атлетико остана на второ място с 41 точки, но увеличи пасива си от лидера Барселона на цели 11 точки. Майорка е на 16-а позиция с 17 точки.