В последния мач от 26-я кръг на Примера дивсион отборите на Алмерия и Атлетик Билбао завършиха 1:1, като домакините изпуснаха идеална възможност да стигнат до победата.

Домакините поведоха в резултата в 59-та минута, когато голмайсторът на домакините Негредо бе точен от бялата точка и даде гол аванс за Алмерия.

В 73-та минута Орбаис центрира в наказателното поле на домакините и с глава Йоренте изравни резултата и донесе важна точка за баските.

До края на мача Алмерия имаха предимство, но два фрапиращи пропуска направи Армандо, който можеше да донесе победата за домакините.

След това равенство Алмерия се намира на 8-о място с една точка по-малко от отборите на Сантандер и Севиля, които се борят за шестото място в класирането, което дава право за участие в турнира за Купата на УЕФА. Атлетик Билбао е на 15-а позиция и е само на точка от зоната на изпадащите.