Атлетик Билбао се помъчи, но победи последния в класирането Осасуна с 2:1, като гост в мач от 29-ия кръг на Ла Лига. Ариц Адурис (15') и Иняки Уилямс (44') се разписаха за гостите, слагайки край на мечтите на домакините за евентуално оставане в елита. Единственото попадение за Осасуна е дело на Серхио Лион в 79-ата минута.

И двата гола за Билбао паднаха преди почивката. Адурис отбеляза своя гол номер 100 в испанското първенство с фланелката на "лъвовете" в 12-ата минута.

Играчите на Петър Василиевич се оптимизираха и създадоха няколко добри положения. В 18-ата минута Ойер удари гредата в опит да центрира топката.

Минути преди края обаче Билбао наниза второ попадение. Уилямс бе отлично изведен от Де Марко, разписвайки се от 15 метра във вратата на домакините.

През второто полувреме Билбао регистрира редица пропуски и това доведе до гол за Осасуна. Серхио Леон шутира в далечния горен ъгъл от добра позиция в наказателното поле, правейки резултата 1:2.

Осасуна са на последното 15 място в класирането с актив от 11 точки, докато Атлетик са на 7-ото с 47.