Атлетик Билбао победи Малага с минималното 1:0 у дома в мач от 26-ия кръг на Примера. Победното попадение реализира Раул Гарсия от дузпа в 73-ата минута на срещата.

Малага започна доста добре двубоя и в рамките на две минути между втората и четвъртата създадоха добри положения, но не сполучиха.

В 23-ата минута домакините отвърнаха с удар на Сусаета, но той не намери целта. През втората част гостите отново бяха на ход и в 51-ата минута Йоренте замалко не намери целта.

В 72-ата минута игра с ръка в наказателното поле на Малага от страна на Камачо доведе до дузпа за домакините и от бялата точка Раул Гарсия изведе домакините напред в резултата.

До края на двубоя двата тима не стигнаха до попадение и Атлетик спечели двубоя. В класирането Атлетик е на 7-ото място с актив от 41 точки, а Малага е 15-ти с 26 точки.