Атлетик Билбао победи Бетис с 2:1 в двубой от 34-ия кръг на Примера. Попаденията за успеха на домакините реализираха Адуриц от дузпа и Муниаин, а за гостите точен беше Кастро.

Двата тима предложиха интересен за наблюдаване мач. Оскар де Маркос създаде напрежение пред вратата на Бетис в 24-ата минута, но гол не падна.

До почивката не паднаха голове и двата тима трябваше да определят победителя през втората част.

В 50-ата минута на срещата Сусаета пропусна целта. Две минути по-късно домакините от Атлетик Билбао получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Адуриц и откри резултата.

В 60-ата минута домакините стигнаха и до втори гол дело на Муниаин, който се възползва от пас на Раул Гарсия и направи резултата 2:0.

Гостите се добраха до гол само три минути по-късно, след като Рубен Кастро намали и върна надеждите на севилския тим.

До края на двубоя двата тима си размениха по няколко опасни атаки, но победата остана в Билбао.

След този успех Атлетик е шести с 59 точки, а Бетис е 15-ти с 37.