В двубой от 34-ия кръг на испанското първенство тимовете на Алавес и Ейбар завършиха 0:0. Гостите могат да бъдат по-щастливи от спечелената точка, тъй като от 26-ата минута играха с човек по-малко след изгонването на вратаря Риесго.

Домакините съумяха да застрашат вратата на гостуващия тим в 16-ата минута, когато Мендес стреля, но топката не намери целта.

Шест минути по-късно и Камараса пробва мерника си, но Риесго беше на мястото си.

В 26-ата минута Ейбар остана с човек по-малко, след като вратарят Риесго излезе напред да пресрещне съперник и игра с ръка извън своето наказателно поле, а съдията го изгони.

Три минути по-късно от пряк свободен удар Ибай Гомес от Алавес нацели гредата след шут от 24 метра.

През втората част домакините имаха възможност да спечелят трите точки, но бранител на Ейбар изчисти от голлинията при ситуация в 90-ата минута на срещата.

В класирането Алавес е на 11-ото място с 45 точки, а Ейбар е осми с 51.