Отборът на Алавес постигна домакинска победа с 2:1 над Ейбар в сблъсък от 23-ти кръг на Ла Лига. Всички попадения в срещата паднаха през втората част. В 46-ата минута Луакас Перес изведе домакините напред, а в 66-ата Оливър Бърк удвои. В края на срещата Фабиар Ореяна отбеляза почетно попадение за гостите, което оформи крайния резултат.

Първото полувреме бе скучно и не доведе до нито една опасност пред някоя от двете врати.

Началото на втората част обаче бе ударно, след като още в 46-ата минута Лукас Перес пое топката от Хоселу и с прецизен удар я изпрати в долния десен ъгъл на вратата на Ейбар.

Малко след това авансът на домакините стана двоен, след като Оливър Бърк стреля отблизо и порази стража на гостите.

В 83-ата минута Фабиан Ореяна овладя перфектно топката и я изпрати право в десния ъгъл на Пачеко, за да му попречи да запише "суха" мрежа.

Така Алавес се изкачи до 13-ата позиция с 27 точки, а Ейбар остана 16-и с 24 пункта.