В последния мач от 19-я кръг на Примера дивисион Атлетико Мадрид победи с минималното 1:0 Валенсия. С тази победа „дюшекчиите” се изкачиха на трето място в класирането.

Единственият гол в срещата отбеляза Серхио Агуеро в 27-та минута, след като аржентинецът се възползва от груба грешка на централния защитник на „прилепите” Иван Елгера.

До края на първото полувреме гостите не успяха да наложат натиск и първите 45 минути завършиха без сериозна опасност пред вратата на Абиати.

След почивката възпитаниците на Роналд Куман продължиха да играят по-слабо от Атлетико Мадрид, които създаваха головите опасности.

В 70-та минута бе най-голямата опасност пред вратата на Атлетико Мадрид, но ударът с глава на Никола Жигич бе избит от гол линията от Антонио Лопес, като остана съмнение, че защитникът на „дюшекчиите” игра с ръка.

В последните секунди на мача Валенсия се опита да изравни резултата, но се стигна само до няколко разбърквания пред вратата на Абиати, който се представи авторитетно.