Валенсия победи Майорка с 2:0 в мач от 24-тия кръг на Примера дивисион. Успехът на „прилепите“ е доста значим, тъй като бе постигнат при числен пасив.

В 28-а минута Тино Коста получи директен червен картон и така неговите съотборници трябваше да играят повече от един час с човек по-малко.

Въпреки това, точно в 60-а минута Валенсия откри резултата. Серхио Каналес центрира към Рикардо Коста, който с глава реализира за 1:0.

Гостите се втурнаха в атака в опит да изравнят, но вместо това, в 81-а минута „прилепите“ удвоиха преднината си чрез Роберто Солдадо, който се възползва от пас на Даниел Парехо и сложи точка на спора.

В класирането Валенсия е на пето място с 40 точки, а Майорка е на 19-а позиция с 18.