Хетафе и Еспаньол завършиха 1:1 на „Колисеум Алфонсо Перес “ в двубоя от 23-ия кръг в Примера Дивисион.

Много контузени в лагера на гостите и добрата игра на Хетафе като домакин оказаха влияние, за да може двата тима да поделят точката. Те продължиха и традицията срещите помежду им да не са много резултатни.

Все пак с точката, тимът на Еспаньол се изкачи на 4-то място във временното класиране с актив от 33 точки, на една пред Леванте, който е и с мач по-малко. Херафе пък е 11-ти с 28 точки.

Всичко по-интересно в срещата се случи след почивката, когато паднаха два гола и бе вдигнат един червен картон.

В 66-та минута Алваро Васкес откри за 1:0 в полза на Еспаньол. Домакините пък изравниха от дузпа, чрез Мику в 70-та минута.

В 81-та минута Ернесто Галан Иниго получи втори жълт и съответно червен картон и напусна играта преждевременно. Въпреки численото си предимство на терена Хетафе не стигна до нов гол и срещата завърши при резултат 1:1.