Волфсбург постигна жизненоважен успех с 1:0 над Айнтрахт Франкфурт в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата.

„Вълците“, които имат ужасен старт на сезона, бяха в серия от четири поредни мача без победа, но на „Фолксваген Арена“ успяха да спрат негативния период след труден и равностоен двубой с „франките“.

Единственият гол в мача падна в 33-ата минута, в която Юлиан Дракслер центрира от корнер, а Джефри Брума засече с глава за 1:0.

През второто полувреме Марио Гомес бе близо до второ попадение в мача, но изстрелът му бе спасен прекрасно от Храдецки.

Големият шанс за изравняване дойде в 66-ата минута, в която Феликс Брих отсъди дузпа за нарушение на Джошуа Гилавоги в наказателното поле. Алекс Майер застана зад топката, но стреля над напречната греда. Малко по-късно Анте Ребич опита да вкара, но Диего Беналио спаси опасността.

Волфсбург остава на 15-о място в класирането, но вече има 13 точки и е на 3 над опасната зона. Айнтрахт е шести с 26 точки.