Преди седмица РБ Лайпциг записа първата си загуба в Бундеслигата, но това явно не е спряло устрема на сензацията в германския футбол.

В мач от 16-ия кръг тимът от Лайпциг спечели с 2:0 дербито на Изтока срещу Херта Берлин.

Херта също се представя отлично от началото на сезона и преди този кръг бе на трето място. Срещу РБ обаче Херта не успя да демонстрира играта си и в крайна сметка домакините заслужено стигнаха до успеха.

След няколко пропуска през първото полувреме, РБ успя да стигне до гол в 40-ата минута. След чудесна отборна комбинация Наби Кейта намери Тимо Вернер, който с прецизен изстрел в наказателното поле реализира за 1:0.

В 62-ата минута Лайпциг удвои преднината си след гол с глава на Вили Орбан, който засече центриране от корнер.

До края на мача нов гол не падна и така Лайпциг спечели нови 3 точки. С тях новакът поне временно отново се изкачи еднолично на върха с 36 точки, пред Байерн с 33, но и с мач по-малко. Херта е на четвърта позиция с 27.