Тимът Борусия Мьонхенгладбах победи с 3:0 като гост Щутгарт в последния мач от 19-ия кръг на Бундеслигата и остана здраво вклинен в битката за титлата в Германия.

След успеха в този двубой Гладбах отново е само над точка зад триото лидери в класирането – Байерн Мюнхен, Борусия Дортмунд и Шалке, които са с равен точков актив.

Майк Хайне даде преднина на тима на Люсиен Фавър в 31-ата минута на срещата на Мерцедес Бенц Арена и резултатът се запази непроменен до 81-ата, когато Марко Ройс удвои. Класическото 3:0 оформи Игор Де Камагро шест минути преди края.

Победата бе трета поредна за представящия се отлично през този сезон Борусия Мьонхенгладбах, докато второто поредно поражението на Щутгарт остави бившия тим на Краси Балъков на десета позиция в подреждането.