Майнц 05 победи с 3:1 Фрайбург на „Кофейс Арена“ в мача от 19-ия кръг на Първа Бундеслига. Срещата тръгна катастрофално за гостите, които след малко повече от четвърт час игра падаха класически и бяха останали с човек по-малко.

Бившият нападател на Левски Гара Дембеле не бе в групата на Фрайбург, тъй като има ангажименти с националния отбор на Мали в турнира за Купата на Африканските нации.

Домакините поведоха още в 3-та минута, когато точен за 1:0 бе Ерик Максим Чупо-Мотинг.

Минута по-късно Фалу Диане свали в наказателното поле Адам Шцалай, а главният рефер вдигна червен картон на играча на гостите и отсъди дузпа. 11-метровият наказателен удар бе реализиран от Еуген Полански за 2:0.

До класическата преднина футболистите на Майнц стигнаха още в 17-та минута, когато точен бе отново Чупо-Мотинг.

Въпреки катастрофалното начало на двубоя за гостите, повече голове не паднаха в тяхната врата. Те успяха да запишат и почетно попадение в 68-та минута, когато крайното 1:3 оформи Павел Кърмаш.

След успеха Майнц заема 12-то място във временното класиране с актив от 21 точки. Фрайбург пък е на последната 18-та позиция с 16 точки.