В среща от 7-ия кръг на Бундеслигата тимовете на Шалке и Леверкузен завършиха 1:1.

Шалке имаше отлична възможност да открие резултата още в 3-ата минута, но не сполучи. В следващите минути тимът от Гелзенкирхен имаше предимство, но така и не намираше път към вратата на съперника.

Стигна се до 34-ата минута на срещата, когато брилянтно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Горецка позволи на Шалке да открие резултата. Кълбото попадна в десния ъгъл на вратата на "аспирините".

Две минути по-късно Коноплянка не сполучи да удвои преднината на домакините.

През втората част гостите стигнаха до изравняването с попадение в 61-ата минута, когато Леон Баи беше точен след асистенция на Ларс Бендер.

До края на двубоя домакините имаха великолепен шанс да стигнат до победата в 80-ата минута, но той беше пропилян.

След това равенство двата тима са съседи в подреждането като Шалке е седми с 10 точки, а Леверкузен е осми с 8.