Отборът на Байерн Мюнхен записа четвъртата си победа в Бундеслигата след успех с 3:0 като гост на Шалке 04 с 3:0.

Победата изпрати Байерн начело във временното класиране с 12 точки на две от втория Борусия Дортмунд, който е с 10 и мач по-малко. Голмайсторите за Байерн бяха Левандовски, Хамес Родригес и Видал.

Тимът на Шалке 04 пък остава на пета позиция в подреждането с 9 точки.

Байерн поведе с 2:0 още до почивката на двубоя от 5-я кръг на Бундеслигата. Левандовски и Хамес Родригес с първия си гол за Байерн осигуриха комфортен аванс на гостите.

Иначе още в 8-ата минута Себастиа Руди напредна добре и стреля, но не успя да преодолее стража на Шалке 04.

В 23-ата Леон Горецка овладя топката и отправи силен удар, но вратарят на Байерн Свен Улрих спаси.

Робърт Левандовски даде преднина за 1:0 за Байерн в 25-ата минута след като бе точен при отсъдената дузпа за игра с ръка.

Само 4 минути по-късно, в 29-ата Хамес Родригес завърши отлично поредната атака за шампионите и след като получи от Корентен Толисо, покачи на 2:0.

Пак Горецка пропусна добър шанс за домакините в 31-ата минута и първата част приключи с два гола аванс за Байерн.

След почивката Томас Мюлер пропиля нова възможност за гостите в 51-ата минута след като прати с глава топката право в дясната греда на вратата на Шалке 04.

Три минути по-късно Даниел Калигури не успя да се разпише за Шалке. В 66-ата Гудио Бургщалер получи прецизен пас и стреля, но Свен Улрип демонстрира брилянтен рефлекс.

Третият гол за Байерн Мюнхен падна в 75-ата минута. Артуро Видал получи от Хамес Родригес и отигра чудесно ситуацията, за да направи резултата 3:0 за гостите, което бе и крайният резултат.

В друг мач от кръга Аугсбург победи РБ Лайпциг с 1:0.

За домакините се разписа Михаел Грегорич още в 4-ата минута. Успехът изведе Аугсбург на трето място с 10 точки, колкото имат Борусия и Хановер, които са с по 4 мача.

Лайпциг пък остава осми във временното класиране със 7 точки.

Волфсбург и Вердер Бремен завършиха при 1:1 в двубоя по между си от 5-я кръг на Бундеслигата.

Дивок Ориги откри за домакините в 28-ата минута, а в 56-ата Фин Бартелс направи резултата 1:1.

Волфсбург е на 12-а позиция с 5 точки, а Вердер все още няма победа и е 16-и с 2 точки в актива си.