Хамбургер ШФ победи с 1:0 като гост Херта Берлин в първия мач от баража между двата тима за място в Бундеслигата.

Единственото попадение реализира Людовит Рейс в 57-ата минута. 21-годишният нидерландец от словашки произход направи опит да центрира, но топката изненадващо влетя в мрежата на вратаря Оливер Кристенсен. Херта, воден от легендарния треньор Феликс Магат, вкара гол в края на първото полувреме, но попадението беше отменено заради засада след намесата на системата за видеоповторение ВАР.

Реваншът е в понеделник, а Хамбургер ШФ е съвесем близо до завръщане в елита на германския футбол след четиригодишно прекъсване.

Хамбургер ШФ завърши трети във Втора Бундеслига, а Шалке 04 и Вердер Бремен спечелиха директна промоция. Отборът на Херта, който е изправен пред седмо изпадане от елита, завърши на 16-о място в Бундеслигата. Гройтер Фюрт и Арминия Билефелд изпаднаха директно във второто ниво на немския футбол.