Отборите на Унион Берлин и Волфсбург не успяха да се победят и завършиха при резултат 2:2 в мач от 15-ия кръг на германската Бундеслига.

Домакините трябва да съжаляват повече за това, че не стигнаха до трите точки, тъй като почти цяло второ полувреме играха с човек повече на терена.

Ренато Щефен даде преднина на гостите от Волфсбург в резултата с гол в 10-ата, а Шералдо Бекер изравни за берлинчани в 29-ата минута.

Пет минути след паузата Максимилиан Арнолд от Волфсбург получи червен картон и това даде предимство на Унион.

Това даде резултат и само две минути по-късно домакините излязоха напред в резултата с попадение на Роберт Андрич.

Гостите обаче успяха да изравнят за 2:2 с гол на Ваут Вегхорст в 65-ата минута от дузпа, а равенството се запази до края на срещата.

С тази точка чудесното представяне на Унион продължи и вече е четвърти в класирането с 25 точки, а Волфсбург е със същия точков актив, но на шеста позиция.