Отборите на Байер Леверкузен и Вердер Бремен не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в мач от 15ия кръг на германската Бундеслига. Омер Топрак изведе гостите напред в 52-ата, но Патрик Шик донесе точката за "аспирините" в 70-ата минута.

Първото полувреме не предложи попадения, но имаше някои интересни ситуации.

Още във втората минута Муса Диаби преодоля съперник и се впусна към границата на наказателното поле, след което се нагласи и отправи страхотен удар, който обаче излетя в аут.

В 26-ата минута Юлиан Баумгартлингер шутира от дистанция, но покрай гредата. Малко след половин час игра пък удар на Карим Демирбай от границата на наказателното поле прелетя доста над напречната греда.

Гостите много рядко стигаха до наказателното поле на своя съперник, но при една от малкото си ситуацци поведоха. В 52-ата минута Лудвиг Аугунстинсон центрира от свободен удар до тъча в наказателното поле, където Омер Топрак бе изпуснат от играчите на "аспирините" и от около 7-8 метра засече във вратата на Лукаш Храдецки - 0:1.

Две минути след това Демирбай стреля от пряк свободен удар, но над вратата. Малко след това в игра за Байер се появиха Лукас Аларио и Ларс Бендер, които раздвижиха играта на домакините.

Това даде резултат и в 70-ата минута те изравниха. Леон Бейли даде чудесен пас в наказателното поле за Аларио, който не овладя по най-добрия начин, но топката стигна до Патрик Шик. Чехът стреля, топката с отклони от играч на Вердер и влезе във вратата на Иржи Павленка. Попадението, първоноачално беше отменено заради игра с ръка на Аларио при овладяването на топката, но след няколко минути преглеждане със системата ВАР, голът все пак бе зачетен - 1:1.

До края на двубоя и дата тима опитаха да стигнат до успеха, но до реални чисти ситуации не се стигна.

С това равенство Байер остава на третата позиция с актив от 29 точки, докато Вердер е 13-и с 15 пункта. В следващия кръг "аспирините" гостуват на Унион Берлин, но преди това има домакинство на Айнтрахт за Купата на Германия. За "бремнеските музиканти" пък предсоти домакинство на Аугсбург.

FT БАЙЕР ЛЕВЕРКУЗЕН – ВЕРДЕР БРЕМЕН 1:1 | КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

0:1 Омер Топрак 52’

1:1 Патрик Шик 70'

Стартови състави на двата отбора:

БАЙЕР ЛЕВЕРКУЗЕН (4-3-3): 1. Лукаш Храдецки – 6. Александър Драгович, 4. Джонатан Та, 12. Едмонд Тапсода, 22. Дейли Сингравен – 10. Карим Демирбай, 15. Юлиан Баумгартлингер (к), 11. Надием Амири – 9. Леон Бейли, 14. Патрик Шик, 19. Муса Диаби

Старши треньор: Петер Бош

ВЕРДЕР БРЕМЕН (3-5-2): 1. Иржи Павленка – 32. Марко Фридл, 21. Омер Топрак, 13. Милош Великович – 5. Лудвиг Аугунстинсон, 6. Кевин Мьохвалд, 34. Жан-Мануел Мбом, 35. Максимилиан Егещайн, 23. Тиодор Габре Селасие (к) – 22. Таит Чонг, 19. Джош Саржент

Старши треньор: Флориан Кохфелдт

Главен съдия: Бенжамин Кортус, Германия

Стадион: „БайАрена“, Леверкузен, Германия