Борусия Мьонхенгладбах атакува челните позиции в Бундеслигата и заема петата след победата си с 2:0 като гост на Вердер. „Бременските музиканти“ обаче са на другия полюс и затъват все повече, предпоследни са с едва 4 точки след 8 кръга.

Вердер продължава без победа в първенството на Германия, като и този път бе надигран на собствения си терен.

След два пропуснати шанса за гостите в началото се стигна до два техни гола. Първо Ларс Щиндъл направя добавка за 0:1 в 27-ата минута.

Седем минути по-късно Яник Вестергаард скочи най-високо при корнер и с глава забоде топката за втори път в мрежата. А защитниците на домакините се гледаха кой е трябвало да го пази...

През второто полувреме значимата ситуация бе в 85-ата минута, когато Ларс Щиндъл намери с глава гредата на вратата на Вердер, но мачът приключи успешно за Гладбах – 2:0.