Бившият голмайстор на Литекс Миливое Новакович стана първият играч в Бундеслигата, който получи червен картон през сезон 2011/2012 година.

Това стана при загубата на неговия Кьолн у дома с 0:3 от Волфсбург в мач от първия кръг на новия германски шампионат.

Новакович бе титуляр за козлите и остана на терена до 79-ата минута, когато получи своя втори жълт картон в срещата след разправия с Марко Рус и съдията Мануел Графе го прати преждевременно под душовете.

Головете за гостите от Волфсбург вкараха Патрик Хелмес в 17-ата минута, Марсел Шафер в 85-ата и отново Хелмес в третата минута от добавеното време на двубоя.

Своя дебют в Бундеслигата направи доскорошният голмайстор на Левски Гара Дембеле, който влезе в 88-ата минута за Фрайбург при равенството 2:2 като гост на новака Аугсбург.

Българският нападател Илиян Мицански пък изобщо не бе в групата на Кайзерслаутерн при загубата с 0:2 като гост на Вердер Бремен.