Носителят на Купата и Суперкупата на Германия Шалке 04 започна по кошмарен начин новия шампионат. „Кралско сините“ изненадаха неприятно феновете си с тежко поражение 0:3 като гост на Щутгарт в мач от първия кръг на Бундеслигата.

Домакините от Щутгарт не оставиха никакви съмнения в превъзходството си на терена, вкарвайки три безответни гола в мрежата на „миньорите“. Щутгарт откри чрез Какау няколко минути преди почивката, а с попадения на Харник и Оказаки бе оформен крайният резултат.

Със същия резултат сезона стартира и за отборът на Волфсбург. „Вълците“ нямаха проблеми при визитата си на Кьолн. Новакът Аусбург стигна до 2:2 срещу Фрайбург на Гара Дембеле, който игра две минути за новия си тим, появявайки се на терена в 88-ата минута.

Вердер Бремен също започна надпреварата в Бундеслигата с победа. Домакините се наложиха с 2:0 над Кайзерслаутерн.

В късния съботен двубой Нюрнберг победи с 1:0 като гост Херта Берлин с гол на Пекхарт в 80-ата минута.