Кьолн победи с 2:0 Байер Леверкузен, но остава в зоната на изпадане. Гостите дойдоха със самочувствие от двете поредни победи над Байерн Мюнхен и Шалке, но претърпяха пълен крах. Тимът от Леверкузен завърши с 9 души, след като Драгович и Бейли бяха изгонени.

В 62-ата минута централният защитник Александър Драгович получи втори жълт картон и беше изгонен. 11 минути по-късно Кьолн поведе с гол на Джон Кордоба след неуспешен опит на гостите за изкуствена засада.

Четири минути след гола Леон Бейли от Байер удари без топка Кингсли Ехизибуе и получи директен червен картон.

Численото неравенство доведе и до второ попадение във вратата на Храдецки. В 84-ата минута Себастиан Борнау с глава засече центриране от фаул и направи 2:0.