Неочаквана домакинска загуба претърпя Хофенхайм от Аугсбург с 2:4. Два гола вкара Филип Макс (11, 51-дузпа), разписаха се още Фредрик Йенсен (56) и Яго (85). Попаденията за домакините отбелязаха Роберт Сков (14) и Юрген Локадия (80). Безспорният герой на мача бе нападателят на гостите Флориян Нидерлехнер, който се отличи с 4 асистенции - направи три голови паса и изработи дузпата.

Първото полувреме започна шеметно. В рамките само на три минути двата отбора си размениха по един гол. Първи до попадение стигнаха гостите. В 11-ата минута страхотен пробив отдясно на Флориан Нидерлехнер постави в шах защитата на домакините, а успоредният пас към връхлитащия Филип Макс матира Хофе. За Макс бе детска игра да прати топката в мрежата за 0:1.

Четири минути по-късно домакините изравниха чрез Роберт Сков, който от границите на пеналта шутира от движение в долния десен ъгъл. Двата гола оживиха играта, зачестиха и нарушенията, които създадоха доста работа за главната съдийка Бибиана Щайнхаус.

Постепенно футболистите на Хофе се настаниха трайно в половината на съперника и в се оттеглиха на почивката с огромно предимство в притежанието на топката. Трудно обаче стигаха до голови положения, като се изключат опасните удари на Бебу, Грилич и Гайгер.

Изненадващо още в началото на втората част домакините бяха шокиране с два бързи гола. В 51-ата минута Бибиана Щайнхаус посочи бялата точка за фаул на Кевин Акпогума срещу Нидерлехнер и дузпата бе реализирана от Филип Макс за 1:2. Само след минути Аугсбург отбеляза и трети гол. Фредрик Йенсен търкулна топката покрай вратаря Бауман, след като получи чудесен пас от Флориан Нидерлехнер. Хофе продължава да има смазващ превес в притежанието на топката, но атаките им се разбиват в сигурната отбрана на гостите.

Едва в 80-ата минута домакините намериха решение как да отбележат гол. Роберт Сков центрира отляво и резервата Юрген Локадия с глава направи безпомощен вратаря Кубек и върна надеждите поне за точка. Най-добрият играч на терена Нидерлехнер обаче не бе казал последната си дума. При една контраатака в 85-ата минута той поднесе на тепсия топката на Яго и той сложи точка на спора с четвърти гол.

ХОФЕНХАЙМ - АУГСБУРГ 2:4

Голмайстори: 0:1 Филип Макс 11, 1:1 Роберт Сков 14, 1:2 Филип Макс 51-дузпа, 1:3 Фредрик Йенсен 56, 2:3 Юрген Локадия 80, 2:4 Яго 85

ХОФЕНХАЙМ: 1. Бауман, 3. Кадержабек (61 - 14. Баумгартнер), 25. Акпогума, 4. Бичакчич (61 - 37. Локадия), 29. Сков, 16. Руди, 11. Грилич, 9. Бебу, 18. Самасеку (29 - 8. Гайгер), 23. Адамян, 27. Крамарич
Треньор Алфред Шрьодер

АУГСБУРГ: 21. Кубек, 2. Лихтщайнер (86 - 19. Удуокай), 6. Гаулей, 18. Йедвай, 31. Макс (90 - 28. Хан), 8. Кедира, 10. Байер, 23. Рихтер, 22. Яго, 7. Нидерлехнер, 24. Йенсен (81 - 9. Кордова)