Айнтрахт Франкфурт победи с 3:2 Хамбургер ШФ в последния мач от третия кръг на Бундеслигата, който се оказа поредното голово шоу по немските терени този уикенд.

По този начин двата отбора продължават коренно различното си представяне от началото на сезона. Айнтрахт е единственият отбор освен гранда Байерн, който има пълен актив от 9 точки и заема второто място само заради по-лошата си голово разлика от баварския гранд. Тимът от Хамбург пък все още няма точков актив и дели последното място с Хофенхайм.

Гостите залагаха големи надежди на своята нова стара звезда Рафаел ван дер Ваарт, който направи повторния си дебют за тима. Добрата игра на холандеца обаче не успя да предотврати третата поредна загуба на Хамбургер ШФ.

Във Франкфурт домакините откриха резултата още в 13-а минута чрез Такаши Инуй, а 5 минути по-късно Оливие Ошеан удвои преднината.

В самия край на полувремето Хамбург се върна в мача след гол на Хайко Вестерман, който от 2 метра засече пас с глава на Марсен Янсен.

В добавеното време обаче новото попълнение на гостите Петър Ирачек получи директен червен картон за груб фаул срещу Бамба Андерсон и по този начин остави отбора си с човек по-малко.

В числен аванс, Айнтрахт не губи време и само 7 минути след подновяването на играта вкара трети гол, дело на Щефан Айнгнер.

Хамбургер ШФ все пак успя да стигне до втори гол, който падна след бърза контраатака и пас на Ван дер Ваарт към Хеунг Мин Сон, който без проблеми вкара покрай Кевин Трап за 2:3.

До края на мача обаче гостите не успяха да вкарат нов гол и в крайна сметка Айнтрахт победи с 3:2.