Отборът на Хофенхайм записа трета поредна загуба от началото на сезона в Бундеслигата при гостуването на Фрайбург. Докато в предишните два кръга играчите на Маркус Бабел отбелязаха едва един голи, този път вкараха цели три, но те се оказаха недостатъчни да предотвратят поражението с 3:5.

Мачът започна чудесно за тях, като още във втората минута централният бранител Матийо Делпиер откри с глава след подаване на Себастиан Руди. Карим Геде обаче изравни в 17-ата, а десет минути по-късно Макс Крузе обърна резултата.

Хофенхайм обаче отговори малко след началото на втората част чрез Борис Вукчевич, който направи 2:2. Защитникът Фалу Диане обаче възстанови преднината на своя тим в 68-ата след центриране на Шустер, но в 76-ата Такаши Усами вкара трети гол за гостите.

Мачът вече вървеше към равенство, когато в 83-ата минута защитата на Хофенхайм забрави за дебнещия на далечната греда Седрик Макиади, който без проблеми засече топката с десния крак. Попадението очевидно шокира гостите и три минути по-късно те буквално изгледаха как резервата Себастиан Фрайс се разходи между защитниците, финтира и вратаря Тим Вийзе, преди да прати топката за пети път зад гърба му.

Така Хофенхайм заедно с Хамбургер продължават да бъдат единствените тимове без точка в Бундеслигата след първите три кръга, но отборът от Хамбург има шанс да поправи това още днес срещу Айнтрахт Франкфурт.

Фрайбург от своя страна се изкачи до 8-ата позиция с 4 точки в актива си.