Хамбургер ШФ рязко подобри ситуацията си в Бундеслигата, след като записа втора поредна победа. В мач от 24-ия кръг на първенството тимът от Хамбургер изненадващо победи Борусия Мьонхенгладбах с 2:1.

Шалке се събуди с победа

Домакините трябваше да правят обрат, след като Борусия поведе в 23-ата минута. Оскар Вендт центрира от фаул, а Андреас Кристенсен надскочи отбраната, за да вкара с глава за 1:0.

В 36-ата минута Хамбург изравни чрез Филип Костич, който също бе точен с глава след пас на Денис Дикмайер.

Победата за домакините дойде в 80-ата минута, а в герой се превърна Боби Ууд, който взе рикоширалата топка, майсторски си осигури позиция да стреля и с мощен шут от няколко метра вкара за 2:1.

Така в класирането Хамбургер ШФ остава на 16-о място, последното в зоната на изпадащите, но вече има 26 точки, колкото имат и 14-ият Волфсбург и 15-ият Вердер Бремен.