В двубой от 15-ия кръг на Бундеслигата Леверкузен съумя да победи Щутгарт с 2:0. Попаденията за успеха на "аспирините" реализираха Хавертц и Бендер.

Гостите от Леверкузен бяха по-активният тим и още в 17-ата минута на срещата Брандт пропусна да открие резултата. Все пак 3 минути по-късно "аспирините" откриха резултата с гол на Кай Хавертс, който не остави шансове на стража на домакините.

През втората част домакините упражниха натиск към вратата на Леверкузен, но така и не успяха да стигнат до попадение.

Така се стигна до 80-ата минута, когато точка на спора сложи Ларс Бендер, който не остави шансове на вратаря на домакините с хубав удар с глава след центриране от корнер.

След този успех Леверкузен заема 4-ото място с актив от 24 точки, но с мач повече от съперниците си, а Щутгарт са на 13-ата позиция със 17.