Борусия (Мьонхенгладбах) и Шалке 04 не успяха да излъчат победител от срещата помежду им и завършиха при резултат 0:0. Домакините имаха повечето чисти положения, но така и не успяха да реализират нито едно от тях. Двубоят беше първи и за двата състава за новия сезон в Бундеслигата.

В 55-ата минута беше и вай-чистото положение в двубоя. Аласан Плеа излезе сам срещу вратаря, но стреля в гредата. В 81-вата той пропусна още веднъж, като този път вратарят на Шалке Александер Нюбел спаси. Гостите също имаха шанс чрез Бенжамен Стамбули, който можеше да се разпише в 78-ата минута.

Двубоят беше дебютен в Бундеслигата за двамата наставници. Марко Розе пое Борусия това лято, а Дейвид Вагнер застана на чело на Шалке след слабия минал сезон.

Във втория кръг Шалке  домакинство срещу шампиона Байерн Мюнхен, а Борусия ще гостува на Майнц.