Рен прие Тулуза в пореден мач от осмия кръг на френската Лига 1, ала домакините не успяха да стигнат до успеха, завършвайки 1:1 с Тулуза.

През първото полувреме главният съдия Леонар спомогна много на домакините, след като изгони нападателя на Тулуза Аласан Лея с много спорен втори жълт картон. Решението за нарушението му го изнерви и той се разкрещя на съдията, след което последва Малко преди червения картон именно Лея, който е доведен брат на Миши Батшуай направи голям пропуск за своите, след като разтресе напречната греда, а топката продължи хода си към страничната по голлинията, ала в крайна сметка излезе.

В 69-ата минута защитникът на гостите Тодибо фаулира М’Байе Нианг в наказателното поле, а съдията даде наказателен удар. Това бе поредното дискусионно решение в срещата, а съдията не прегледа ситуацията с VAR, а впоследствие стана ясно, че системата не е работила, тъй като е имало технически проблем.

Дузпата все пак бе дадена и бе изпълнена именно от Нианг, който бе точен, давайки аванс на Рен -1:0.

В 88-ата минута Тулуза получи корнер, а Рен не изчисти топката добре. Последва второ центриране, където Тодибо бе точен и изравни резултата.