тборите на Рен и Тулуза не успяха да се победят в мача от 8-ия кръг на френското първенство. Двата тима завършиха 1:1.

Домакините от Рен водеха в резултата почти до самия край, когато падна изравнителното попадение, дело на Жанклер Тодибо.

В края на първото полувреме Аарон Исека Лея остави гостите от Тулуза с човек по-малко. Младият нападател получи жълт картон за нарушение, а малко след това получи и втори, след като влезе в спор със съдията.

В 70-ата минута Н’байе Нианг изпълни точно 11-метровия наказателен удар, след като преди това самият той беше фаулиран в наказателното поле от Жанклер Тодибо. Нарушението обаче остави големи съмнения за своята редовност и правилното решение на съдията.

В 88-ата минута крайния резултат беше оформен чрез провинилия се по-рано в мача Жанклер Тодибо, който засече топката с глава отблизо.

След равенството Тулуза заема 7-о място с 12 точки, докато Рен е на 16-о с 8. Убедителен лидер във Франция е ПСЖ с 24 пункта.