Пари Сен Жермен премина като валяк през горкия Каен и го премаза с 6:0, при това на чужд терен.

Шампионите излязоха поне временно начело с 10 точки след мача от петия кръг, преди срещите на конкурентите си във френското първенство. Каен е десети с 6 точки.

Мокрото петно, което остана от Каен след парижкия валяк, трябва да предупреди и Лудогорец, който на 28 септември приема ПСЖ в мач от Шампионската лига на стадион „Васил Левски“.

През първото полувреме имаше един герой и това беше Единсон Кавани. Често критикуваният заради своите пропуски уругваец този път бе неудържим голмайстор и се разписа цели четири пъти.

Той се разписа в 12-ата, 23-ата от дузпа, 38-ата и 45-ата и спокойно можеше да бъде сменен, както и стана.

През второто полувреме парижани добавиха още два гола. Вкараха ги Лукас в 67-ата и Огюстен в 79-ата минута за крайното Каен – ПСЖ 0:6.