Монпелие и Гингам не успяха да се победят в мача от 26-ия кръг на френската Лига 1. Двата тима завършиха при резултат 1:1 като точни за двата тима бяха Йени Атито Н'Гбакото в 30-ата минута от дузпа и Джовани Сио в 73-ата. Така двата тима не успяват да излъчат победител в пети пореден мач във френското първенство.

Така Монпелие се изкачи на петата позиция с актив от 38 точки, колкото има Нант, който обаче е с мач по-малко. Лидер е ПСЖ с 68. Гингам пък е 10-и с 34 точки.

Гостите поведоха в резултата в 30-ата минута от дузпа. Виторино Хилтон подсече Маркюз Тюрам в наказателното поле и главният рефер не се поколеба да покаже "бялата точка". Йени Атито Н'Гбакото пък изпълни перфектно 11-метровия удар за 1:0.

Домакините отново възвърнаха интригата в двубоя в 73-ата минута. Рубен Агилар намери отлично озоволия се на страхотна позиция Джовани Сио. Котдивоарецът от своя страна само отклони топката, пращайки я директно във вратата на Карл-Йохан Йонсон.

Вижте резултатите и от другите двубои от френското първенство, изиграли се тази вечер:

Амиен - Тулуза 0:0

Анже - Сейнт Етиен 0:1

Каен - Рен 2:2

Троа - Метц 1:0