Купата на Лигата във Франция ще бъде притежание на един измежду грандовете Пари Сен Жермен и Монако. Това стана ясно, след като във втория полуфинал "монегаските" се справиха с 2:0 срещу Монпелие и така се присъединиха към парижани, които ден по-рано победиха Рен с 3:2.

На "Стад Луи II" домакините стигнаха закономерно до успеха след по-добра игра от тази на съперника, а интересното е, че системата за видео повторения на няколко пъти влезе в действие.

Фалкао откри резултата в 15-ата минута след нахлуване на Сидибе в наказателното поле и качествено изпълнение от място на голаджията. 4 минути по-късно съдията Амори Делру отсъди дузпа за Монако за съприкосновение на Стеван Йоветич с вратаря Льоком, но след консултация с видео арбитража решението бе отменено.

В 29-ата минута все пак преднината бе удвоена. Рони Лопес центрира отляво, а непокритият Фалкао отблизо реализира втория си гол в двубоя. До края на полувремето Жоао Моутиньо бе близо до нов гол за домакините, а за Монпелие Агипар стреля опасно, но съотборникът му Джовани Сио блокира топката.

През втората част двубоят се доиграваше като Субашич се намеси по-сериозно единствено след удар на Саломон Самбия в 58-ата минута. В 67-ата минута Рони Лопес реализира след пас на Фалкао, но видео арбитража отново се намеси и попадението бе отменено заради минимална засада на колумбиеца.

Финалът е след точно 2 месеца - на 31 март.