Лион успя да отстрани Монпелие с 2:1, при това на неговия стадион „Ла Мосон“ и с това „хлапетата“ заеха едно от местата в четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на Франция.

Лион поведе в 13-ата минута. Бертран Траоре укроти топката на гърди и изведе Максуел Корне, който стреля без колебание и порази вратата на Монпелие – 0:1.

В 22-ата минута центрирана от Мбенза топка бе засечена добре от Иконе и той възстанови равенството – 1:1.

Само пет минути по-късно след контакт с Педро Мендеш Набил Фекир се свлече на тревата в наказателното поле на Монпелие и сам изпълни дузпата успешно – 1:2.

До края на полувремето играчите на Монпелие имаха няколко добри шанса за ново изравняване, но не съумяха и почивката дойде при резултат 1:2.

Фекир можеше да вкара нов гол в 48-ата минута, но след удара му топката облиза гредата на вратата на Монпелие.

След това обаче Лион се отдръпна да пази аванса си и не правеше почти нищо друго до края на мача.

„Хлапетата“ обаче се отбраняваха успешно, а в 84-ата минута, когато отново Фекир бе на стрелкова позиция, но шутира неточно.

Лион удържа до края и с 2:1 изхвърли Монпелие от надпреварата.

В четвъртък е последният осминафинал за Купата, в който опоненти ще бъдат Страсбург и Страсбург.