Отборът на Монако надделя над Метц с 2:1 като домакин в среща от деветия кръг на първенството на Франция по футбол. Победата бе трета поредна и общо шеста за Монако, който оглави временното класиране в Лига 1 с 20 точки, на една пред втория Ница.

Футболистите на Метц допуснаха четвърто поредно поражение, което ги остави на 16-ата позиция с 8 точки към момента.

Ламин Камара изведе гостите напред в резултата с попадение още в четвъртата минута. Метц задържа аванса си до заключителните моменти на първото полувреме, но Александър Головин изравни със страхотен удар от дистанция в 42-ата минута.

Пак руският полузащитник на домакините Головин бе точен в 55-ата минута за 2:1 с прецизно изпълнение от пряк свободен удар, с което донесе победата на Монако.