Монако постигна драматична победа с 2:1 като гост срещу Оксер, който завърши мача с 10 души. Успехът в 4-ия кръг на Лига 1 дойде след зашеметяващ късен гол с глава на Джордж Иленихена.

 Срещата се проведе под проливен дъжд, създавайки трудности и за двата отбора, но въпреки това предложи динамично развитие.

Първото полувреме премина с редица пропуснати положения от страна на домакините, включително удар на Дани Намасо покрай вратата и неуспешен пробив на Ласин Синайоко. Монако също имаха своите шансове.

Точно преди края на първата част, във втората минута на добавеното време, Такуми Минамино успя да засече отбита топка в наказателното поле и да открие резултата в полза на „червено-белите“.

Скоро след почивката ситуацията за Оксер се влоши, след като Жосуе Казимир получи втори жълт картон за грубо нарушение, оставяйки отбора си с човек по-малко.

Домакините обаче успяха да изравнят за 1:1, когато ниско центриране на Дани Намасо се отклони от защитника Мохамед Салису и влетя в собствената му врата.

Драмата достигна своя връх в последните минути, след като съдията първоначално отсъди дузпа за Монако, но я отмени след намесата на ВАР. В 89-ата минута Джордж Иленихена се превърна в герой, засичайки с мощен удар с глава подаване от Вандерсон, пращайки топката във вратата за крайното 2:1.

С този резултат Оксер записа трета поредна загуба в шампионата за първи път от септември 2024 г., докато Монако постигна втора поредна победа и се изравни по точки с ПСЖ и Лион на върха на класирането в Лига 1 с актив от девет пункта.