Легендата Зинедин Зидан вече се подготвя за следващото си предизвикателство. Той е готов да се завърне на треньорската скамейка, като този път се очаква той да поеме националния отбор на Франция.
Украйна - Франция 0:2 /репортаж/
Според информация на L’Équipe, 53-годишният специалист е твърдо решен да наследи Дидие Дешан на поста старши треньор след Световното първенство през 2026 година.
Източникът твърди, че Зидан активно следи френската Лига 1, както и европейски мачове, като си води подробни бележки. Според информацията, той вече има конкретни идеи относно бъдещата игра и тактика на "петлите".
Мондиал 2026 ще бъде последен за Дидие Дешан начело на националния отбор. Самият треньор обяви това лично през януари тази година. Дешан е начело на Франция от 2012 година, като успя да изведе отбора до световна титла през 2018 година.
По време на досегашната си треньорска кариера Зидан два пъти оглавяваше Реал Мадрид. С "кралския клуб" той постигна големи успехи, печелейки три пъти Шампионската лига и два пъти Ла Лига.
Сега изглежда вече е готов за ново голямо предизвикателство.