Отборът на Олимпик Лион победи като гост Каен с 2:1 в двубой от 16-ия кръг на френската Лига 1.

Лион е втори във временното красиране с 32 точки, колкото има и третият Монако. Начело във Франция е Пари Сен Жермен с 41 точки.

Тимът на Каен пък прекъсна серия от три мача без загуба и заема седмата позиция в подреждането с 23 точки.

Гостите откриха в 10-ата минута чрез Максуел Корне. 21-годишният нападател получи от Мемфис Депай и реализира за 1:0.

Малко след почивката, в 54-ата минута Олимпик Лион увеличи аванса си. Отново след асистенция на Депай, Мариано Диас бе точен за 2:0 за гостите.

Домакините стигнаха до попадение в 90-ата минута. Хърватинът Иван Сантини вкара за 2:1 след пас от Рони Роделин и оформи крайния резултат.