След като измъкна точка срещу Сент Етиен, Страсбург записа същото постижение и при домакинството си на Каен от 15-ия кръг на Лига 1. Срещата между двата състава завърши при 0:0.

Гостите бяха по-активни и стигнаха до по-чистите положения, но така и не съумяха да реализират превъзходството си.

Първата по-интересна ситуация в срещата дойде в 35-ата минута, когато Рони Родлин стреля добре от фаул. Топката премина между играчите, изградили стената, а Камара улови.

Една от най-чистите възможности за Страсбург дойде в 43-ата минута. Тогава Сантини се възползва от неразбирателство между вратаря и бранителите и стреля опасно, но топката се отби в левия стълб.

През втората част темпото на мача не бе високо, а Каен отново стигна до по-чистите положения, но отново бе успеваемост.

В класирането Каен се изравни по точки с Нант, който обаче е с мач по-малко (23), и заема шестото място. Страсбург е 15-и с 15.

Същевременно в друг мач от кръга Амиен подчини Дижон с 2:1. Попаденията за успеха, който е шести от началото на сезона, бяха дело на Какута (3-ата) и Корнет (50-ата). За Дижон точен бе Чанг-Хуун Куон (15).

В таблицата Амиен е седми с 21 точки, а Днижон е 13-и с 18.