Лион се издъни като домакин срещу слабака във френската Лига 1 Лил, губейки с 1:2.

Лион е трети с 29 точки, а Лил трети отзад-напред с 15.

През първото полувреме Лион се остави да бъде изненадан от гостуващия Лил, закъсал в долната половина на класирането и без досегашния си треньор Марсело Биелса, заместен от треньарски квартет.

Лил осъществяваше успешни контри, но стигна до първия си гол в мача в акцията, последвала корнер. В 21-ата минута Тиаго Мендес получи топката на далечна греда и успя да я промуши във вратата на домакините за 0:1.

Лион реагира и натисна. Стигна и до изравнителен гол в 36-ата минута, като в зародиша на атаката беше съдията, от който топката попадна във владение на домакините. Акцията бе продължителна, а в нейния край Мариано се извиси над вратаря на Лил Менян и с глава забоде топката във вратата за 1:1.

Само четири минути по-късно обаче също с глава северняците върнаха водачеството си в резултата. Точен за гостите за 1:2 беше Понсе.

Лион продължи да търси обрата и след почивката, но в 56-ата минута Набил Фекир профука дузпа. Вратарят на гостите Менян отгатна посоката и спаси във важен момент.

Лил устиска до края и спечели ценни три точки.