Отборът на Олимпик Лион победи като гост Амиен с 2:1 в мач от 17-ия кръг на френската Лига 1.

В герой за Лион се превърна Хусем Ауар, който отбеляза и двете попадения, а второто бе в четвъртата минута на добавеното време на мача.

С успеха, който е втори пореден, Олимпик Лион държи второто място във временното класиране с 35 точки, колкото към момента има и третият Монако.

Лидер във Франция е Пари Сен Жермен с 44 точки.

Тимът на Амиен пък допусна втора поредна загуба и заема 10-а позиция с 21 точки, колкото имат Стасбург и Дижон.

Домакините от Амиен откриха в 9-ата минута чрез Серж Гакпе.

Гостите успяха да извоюват победата след почивката. Футболистите на Олимпик Лион владееха инициативата и изравниха в 79-ата минута чрез Хусем Ауар.

Амиен можеше отново да излезе напред в 89-ата минута, но Гаел Какута пропусна дузпа.

В 94-ата Хусем Ауар не пропусна шанса си и донесе успеха на гостите с гол за 2:1.

Лион завърши мача и без старши треньора си Бруно Женесио, тъй като специалистът бе санкциониран.