Лион изобщо не бави Тулуза, победи го с 3:0, но по-важното е, че излезе на лидерската позиция във френското първенство.

„Хлапетата“ се възползваха по най-добрия начин от погрешните стъпки в 20-ия кръг на два от конкурентите си за челните места и ги задминаха в класирането. Както досегашният лидер Марсилия /1:2 срещу Монпелие/, така и шампионът Пари Сен Жермен /2:4 срещу Бастия/, допуснаха загуби в този кръг.

Осемнадесетият гол за сезона на Лаказет още в 14-ата минута го направи повече от всякога водач в листата на стрелците. Голаджията обаче не спря дотук и вкара втори в 29-ата минута, с който Лион поведе с 2:0.

В 49-ата минута Фекир пък вкара своя осми гол за сезона и трети за Лион в срещата, с което окончателно торпилира Тулуза.

Успехът с 3:0 бе пети пореден в шампионата за Лион.

Лион води в класирането с 42 точки, пред Марсилия с 41, Сент Етиен 39, ПСЖ 38 и други.

В друг мач от 20-ия кръг Нант и Метц извъртяха скучно 0:0. Нант е шести в таблицата с 31 точки, а Метц точно над чертата – седемнадесети с 20 пункта.