Монпелие направи дубъл срещу Олимпик Марсилия този сезон, като победи с 2:1 лидера в Лига 1 в първи мач от 20-я кръг в елитната дивизия на Франция.

Монпелие нанесе първото поражение на Олимпик през сезона през август, а сега остави гостите все още без победа за 2015-та година.

Марсилия е в мини-криза, с три загуби в последните си четири срещи, включително и отпадането за Купата от четвъртодивизионния Гренобъл.

Монпелие продължава да се движи в средата на таблицата, като в момента е осми, с 29 точки.

Марсилия пък може да сдаде върха, тъй като остана с 41 точки, а Олимпик Лион и ПСЖ тепърва ще играят своите срещи от кръга. Лион има 39, а ПСЖ - 38 точки.

Кевин Бериго откри в 36-та минута за Монпелие, а Пол Ласне, асистирал за първото попадение, реализира второто в 62-та.

Абдел Билел Омрани запази до последно интригата, като върна един гол в 68-та минута. Марсилия обаче не успя да стигне поне до равенство, като и двата отбора имаха малко точни удари в очертанията на вратите.

В този 20-ти кръг, ПСЖ гостува на Евиан, а Лион приема у дома Тулуза.