Пари Сен Жермен постигна измъчена късна победа с 2:1 срещу аматьорския Локмин и се класира за 1/16-финалите на турнира за Купата на Франция.

Срещата бе официален дебют за новия старши треньор на парижани Карло Анчелоти, който в първия си мач падна с 0:1 от бившия си тим Милан в контрола.

Хавиер Пасторе откри резултата за ПСЖ в 52-ата минута, но Абу Майга изравни за Локмин в 72-ата минута. Капитантът на Уругвай Диего Лугано спаси парижани с победен гол 30 секунди преди края на добавеното триминутно продължение.

ПСЖ похарчи 82 милиона евро за нови играчи в началото на сезона, но срещна сериозни проблеми срещу аматьорския тим, който се подвизава в пета дивизия и има годишен бюджет от 240 000 евро.